Kategoriler
Gazete Yazıları

Bilim Proje Fuarı

Fahri Keskin Anadolu Lisesi İlklere imza atmaya devam ediyor

Sivrihisar Fahri Keskin Anadolu Lisesi, Tübitak ve Milli Eğitim Bakanlığı’nm birlikte yürüttüğü eğitim ve işbirliği protokol kapsamında “Bilim Proje Fuarı” açıldı.

Fuarın açılışı, Kaymakam Yılmaz, Başkan Yüzügüllü ve Albay Ünlen tarafından yapıldı.

Kaymakam Yılmaz yaptığı konuşmada; Sivrihisar’da ilk defa Fahri Keskin Anadolu Lisesi öğrencileri tarafın­dan yapılan böyle bilimsel bir etkinlikten dolayı son de­rece mutluyuz. Bilimsel çalışmalara çocuklarımızı ortaokul ve lise çağlarında alıştırmalıyız. Başarılı olmak için önce inanmak lazım, özgüven lazım, hedefi iyi belir­lemek lazım. Geleceğiniz adına bu potansiyeli sizlerde görüyorum. Bilimsel çalışma yöntemlerinin iyi öğrenil­mesi halinde doğru sonuca varmanın daha çabuk ve ko­lay olacağını belirten Yılmaz, çalışmada emeği geçen­lere teşekkür etti.

65 öğrenci tarafından hazırlanan 45 projenin bulundu­ğu standları gezenlere, Okul Müdürü Mehmet Öz, Proje Koordinatörü Biyoloji Öğretmeni M.Ümit Bayyar ve öğ­renciler tarafından bilgiler verildi.

Hepsi birbirinden değerli çalışmaların olduğu fuarda, uçuran ayna çalışması fuarı gezenlerin ilgisini üzerinde toplamayı başardı. Gün boyunca açık kalan fuar çok sa­yıda öğrenci tarafından ziyaret edildi.

Etkinliğe; Sivrihisar Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Bele­diye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Hava Meydan ve Garni­zon Komutanı Albay İsmet Ünlen, Sivrihisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Çekiç, Günyüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hikmet Kara, daire amirleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Aydoğan Altın – Oğuz Ekici

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir