Kategoriler
Etkinliklerimiz Sivrihisar Haberleri

Öğretmenler Günü Kutlaması

Toplumumuzun Önderi Başımızın Tacı Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun..

sivrihisar-ogretmenler-gunu-03

İLÇEMİZDE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MÜNASEBETİYLE SİVRİHİSAR BELEDİYESİ’NİN KATKILARIYLA ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Programa Sivrihisar Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Sivrihisar Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hv. Albay İsmet Ünlen, İlçe Milli Eğitim Müdürü H.Tahsin Çekiç, protokol üyeleri ve bügünün anlamı olan, büyük emek sahibi öğretmenlerimiz katıldı.

Yemek davetiyle başlayan program, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından günün anlam ve önemine binayen İlçe Milli Eğitim Müdürü H.Tahsin Çekiç, Sivrihisar Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü ve İlçe Kaymakam Erdinç Yılmaz konuşmalarını gerçekleştirdi. Başkan Yüzügüllü yaptığı konuşmada “Başta baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere geleceğe ışık tutan geleceğin mimarları olmayı kendilerine meslek edinen ve bu görevi layıkıyla yerine getiren siz değerli öğretmenlerimizin öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

Programın devamında mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimizin “And İçme Töreni” gerçekleşti. Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarından dolayı Kaymakam Erdinç Yılmaz’a, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’ye ve Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hv. Albay İsmet Ünlen’e plaket taktimi yapıldı.

Değerli öğretmenlerimizin müzik dinletilerinin ardından sahneye Sivrihisar Belediyemizin katkılarıyla Eskişehir’in sevilen sanatçısı Mesut Girgin sahne alarak parçalarını seslendirdi.

Eskişehir’de bulunan Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Eğitim camiasına gönül vermiş Sivrihisarlı Öğretmenlerimizi unutmadı ve Eskişehir Dernek genel merkezinde 24 Kasım Öğretmenler günü kutlaması düzenledi.

İlk önce Dernek Başkanı İsmail Arslan Öğretmenler günü münasebeti ile konuşma yaptı. Değerli öğretmenlerimiz Öğretmenlik ve Öğrencilik yıllarına ait anılarını anlattı ve En yaşlı Öğretmenimiz 1927 Sivrihisar Dinek köyü doğumlu emekli öğretmen Hasan AYHANER ilk okula başlaması ve öğretmenlikle ilgili anılarını anlattı.

eskisehir-ogretmenler-gunu

sivrihisar-ogretmenler-gunu-01

sivrihisar-ogretmenler-gunu-04

sivrihisar-ogretmenler-gunu-05

sivrihisar-ogretmenler-gunu-06