Kategoriler
Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar Emitt’te Tanıtılacak

Sivrihisar EMITT Fuarında

Sivrihisar Belediyesi olarak bu yıl 21’incisi düzenlenen, 80 ülkeden 5 bin kurumun katıldığı kısa adı EMITT olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılıyoruz. EMITT Fuarı, Dünya’nın en prestijli turizm fuarları arasında yer alıyor.

21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), Kültür ve Turizm Bakanımız Nabi Avcı’nın katılımıyla TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde açıldı. Bizde Tarihimizi ve Kültürümüzü tanıtmak amacıyla fuardaki yerimizi aldık.

İlçemizin Tarihi ve Kültürünü Uluslararası Alanda EMITT Fuarında Tanıtıyoruz. Sivrihisar Standımız ve Nasreddin Hocamız Yerli ve Yabancı Turistler Tarafından Büyük İlgi Görüyor.

Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş, EMITT Fuarında Bizleri Ziyaret Etti.

Eskişehir EMITT’te Tanıtılacak

İstanbul’da 26-29 Ocak’ta gerçekleştirilecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında (EMITT), Eskişehir ve ilçeleriyle, yöresel ürünleri tanıtılacak.

EMITT‘te kurulacak Eskişehir standı, kamu-özel sektör işbirliğinin örneği olarak Eskişehir Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte seyahat acentaları ve otellere ev sahipliği yapacak.

Sivrihisar, İnönü gibi ilçelerin de turizm değerlerinin tanıtılacağı stant alanında, fuar boyunca canlı performans eşliğinde cam sanatları ve lüle taşı ustalarının eserleri ziyaretçilere sergilenecek.

Ayrıca Yunus Emre, Nasreddin Hoca, Frig Vadisi ve lüle taşını tanıtan materyaller ile Eskişehir tanıtım filmi ziyaretçilerle paylaşılacak. Eskişehir’in kendisine has ürünü olan met helvasının ikram edileceği stantta önümüzdeki aylarda Frig Vadisinde gerçekleşecek sıcak hava balon uçuşlarının da tanıtımı yapılacak.

***

Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan, Türkiye ve dünya turizm sektörünü aynı platformda bir araya getiren ve sektörün en önemli uluslararası buluşma noktası EMITT Turizm Fuarı 21 yıldır sektöre yeni iş ve işbirliği fırsatları sunan turizm zirvesidir. 2016 yılında 70 ülkeden 882 firma EMITT’de katılımcı olarak yer aldı. East Mediterranean International Tourism Travel

http://www.emittistanbul.com/