Ana Sayfa Kurumlar Sivrihisar Fahri Keskin Fen Lisesi

Sivrihisar Fahri Keskin Fen Lisesi

165

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

– Fahri Keskin Fen Lisesi –

Tarihçe: Okul 2007-2008 Eğitim – Öğretim yılında eğitime başlamıştır. Hayırsever iş-adamı Fahri Keskin Beyin yaptırıp Türk Milli Eğitimine hediye ettiği muhteşem binasına 2009’un son aylarında taşındı ve okulun adı da Fahri Keskin Anadolu Öğretmen Lisesi olarak belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığının okul çeşitliliğini azaltma projesi kapsamında 2015 Eğitim – Öğretim yılında Fahri Keskin Anadolu Lisesi oldu. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılından itibaren okulun adı Fahri Keskin Fen Lisesi olarak değişti.

Eskişehir’in Eğitim Öğretimde parlayan yıldızı olan okulumuzun bu yıl 120 kişilik kontenjanına ülkemizin dört bir yanından öğrencilerimizi bekliyoruz.

Okulun Resmi Web Sitesi > http://sivrihisarfkfl.meb.k12.tr

2017 – 2018 Yılı 8. Mezuniyet Töreni

Okulun 8. Mezuniyet töreni Sivrihisar Belediyesi çok amaçlı salonunda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende açılış konuşması Okul Müdürü Mehmet Öz tarafından yapıldı.

Törene Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Başkan Yardımcısı Hüseyin İlhan, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Yıldırım, Okul Aile Birliği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Okul öğretmenleri ve veliler katıldı. 

Okulu ilk üç sırada bitiren öğrencilerden Şule Uyumaz, Ahmet Erkan ve Tuğçe Dinç’e mezuniyet belgeleri ve hediyelerini Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü verdi. Okul birincisi Şule Uyumaz yaş kütüğüne plaket taktı ve mezuniyet konuşması yaptı. Okul öğretmeni Merve Mert tarafından hazırlanan okul folklor ekibi gösterisinin ardından 64 öğrenciye mezuniyet belgeleri verildi. Tören keplerin havaya atılması ile sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz