Kategoriler
Hava Durumu ve Yol Haritası

Sivrihisar Hava Durumu


AccuWeather Dünya Genelinde Başarılı Bir Meteoroloji Sitesi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 Günlük Hava Durumu

Sivrihisar Hava durumu tahminleri, accuweather ile meteoroloji genel müdürlüğü veritabanı bağlantısından sağlanmaktadır. Accuweather dünya genelinde ülke, il ve ilçe hava durumu tahminlerini yayınlayan başarılı bir meteoroloji sitesidir.

[otw_shortcode_content_toggle title=”-” opened=”closed”]

03 Aralık 2016 – Sivrihisar’a ilk kar yağdı.

22 Ocak 2016 – Okullar Tatil oldu, Diğer adı ile 15 tatil veya Sömestri tatili. Bu tatil Sivrihisar içinde Ekonominin tatili, velilerin çocuklarının sevinci ellerinde karne ile koşuşmalar. Bazıları Anne hasreti gidermeye çalışacak bazıları ise özledikleri köylerine geri döndüler.
Geçmiş Yıllarda Öğretim Yılının yarıyıl tatilinde Kar nedeni ile tatil uzar ve süresi 20-25 günleri bulurdu. Şehrin en uzak mahallesi Kurşunlu Mahallesinden Sivrihisar Lisesine yürüyerek giderken kayarak ve araçlardan yoksun sokaklarda el örmesi eldiven, Kaşkola sarınarak giderdi öğrenciyim ben diyerek. Şimdi elimizde akıllı telefon ile sokaklarda servis aracı ile cirit atanların arasında kurslarla okuyarak geçip giden günlere.
Sokaklarda Belediye İşçilerimiz kar temizliği yaparak güvenli kaldırımlar için çalışırken rahat bir kış için halkın çalışmaları devam ediyor. Soğuk hava ile Sosyal Medyamızda paylaşılan Şehrimizin meşhurları içinde Arabaşı içmeye devam.
Esnafımızın bu aylarda Kira ve ısınma Maliyetini bile kurtaramaz olması durumu ile Kış nezlesinden kurtuluş yolu Hastane Acilinde hareketlilik devam ediyor.

20 Ocak 2016 – Sivrihisarda kar yağışı başladı. Okullar bir gün tatil edildi.

24 Aralık 2015 – Eskişehir genelinde ve Sivrihisar’da devam eden yoğun Sis kıra ile Kar yağmadan Beyaza bürünmüş Kart Postal Fonları meydana geldi. 0 derecenin altında geceleri yolların Buzlanması nedeni ile Büyük Şehir Belediyesi Şehirler Arası Eskişehir Ankara yolunda Tuzlama Çalışmaları yapıyor.
Enerji Hatlarında oluşan Soğuk Hava Tel çekmesi nedeni ile Sivrihisar’ın Mahallelerinde meydana gelen 2 günlük enerji kesintileri çalışanlarının ara vermeksizin gayretleri sayede akşam saatlerinde tamamen Hatlara enerji verildi.

30 Haziran 2015 – Sivrihisar Yağmur sonrası Sokakları Engelli Yarışlarda kullanılan Kulvarlara dönüştü. Uzun atlama bilmeyen yayalar ile ince lastik araç sahibi olup birde önünü göremeyen Şoförler sokaklara çıkmasınlar.

01 Haziran 2015 – Bahar görmeden yazın geldiğini sanmıştık, ancak kıştan gelme bir mevsim içinde sanki kar yağacakmış gibi oluşan soğuklar nerede ise kalorifer yakalım mı havası yarattı. Bildiğimiz tarımla uğraşan ekili alanların ihtiyacı olduğu yağmurlar bir bulut oluşur yağar ve ısınır üstümüzdeki ıslanan elbiselerimizi güneş kuruturdu. Ancak hububat için katkısı olan rahmet için Yağmur dualarına hazırlanan köylerimiz şimdi şükür dualarına başladı. Bu sene afat olmazsa güzel verimli bir yıl olacak. Geçen yılın zararlarını birazcık olsun kapatacağız.

10 Nisan 2015 – İki gün önce başlayan kar yağışı devam ediyor.
Baharı ve Nisan Yağmurları beklenirken Kömür Stokları tükenen Sivrihisar Esnafı ve Apartman yöneticileri ek Yakıt teminine başvuruyorlar.  Bol ve bereketli günler dileğimizle.

19 Mart 2015 perşembe günü sabah 06:30 ince ince kar yağıyor. Ata sözü: Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır. Hüsnü Duman – Sivrihisar

09 Mart 2015 – Yönünü değişime çeviren Sivrihisar ve ısınmaya başlayan havalar ile durma noktasına gelen ticari hayatı hükümetin teşvik ödemeleri ile haftaya iyi girdi.
• Tarla paralarının ödenmesi ile halk cebinde paranın sıcaklığını hissederek biraz olsun borçlarını ödediler.
• Havaların ısınması ile Şehrimizde bulunan Düğün Salonları bu haftaya düğünler ile Mutluluk esintileri ile neşelendiler

10 Şubat 2015 – Tipi ve kar yağışı devam ediyor. Sivrihisar Belediyesi Yolları Tuzluyor.

08 Şubat 2015 – Sivrihisar’da sulu kar yağışı devam ediyor.

31.01.2015 – Ege ve Marmara bölgesinde olan lodos Sivrihisar’da az rüzgar ve Soğuk olarak kendini hissettirdi. Okullar Tatil Sokaklar sessiz ve sakin. Cıvıl cıvıl sokaklar sanki hüzünlü. Sivrihisar için Öğrencisiz bir hayat düşünmek istemiyoruz.

2006’lı yıllarda denenen fakat başarısızlıkla sonuçlanan Sivrihisar Belediyesi bünyesinde çalışacak Taşeron işçileri Pazartesi iş başı yapacaklar.

Şubat ayı içinde Askeri Yerleşkelerin Kamulaştırma Alanları hakkında Uzlaşma Mahkemesi oturumu olacak.

Sivrihisar Belediye Ekipleri Buzlanma nedeni ile yollarda olan tuzların Asfaltta zarar oluşmaması için yıkama çalışmaları ve Kasis ve Mahalle arasında oluşan alanlar dolgu çalışmaları devam ediyor.

* * *

[/otw_shortcode_content_toggle]

Sivrihisar ilçesi hava durumu tahmini