Kategoriler
Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar Yakınlarında Kaza

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesi yakınlarında direksiyon hakimiyetini kaybeden bir yolcu otobüsü, önünde seyir halde ilerleyen beton ve plastik boru yüklü TIR’a arka yandan çarptı. Felaket anlarının yaşandığı kaza da otobüs içindeki 14 yolcu yaralandı. Otobüsün camları kırılırken, hasarın büyük olduğu gözlemlendi

Kaza saat 02.30 sıralarında Sivrihisar-Ankara karayolunun 12’nci kilometresinde meydana geldi. Samsun’dan İzmir’e giden Hüseyin K. yönetimindeki 55 AYK 75 plakalı yolcu otobüsü, önündeki Fatih Ş. yönetimindeki torba beton ve plastik boru yüklü 06 HC 3372 plakalı TIR’ın sol arka yan tarafına çarptı.

Kazada otobüste bulunan yolculardan 14 kişi yaralandı. Yaralı yolcular ambulanslarla Eskişehir’deki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

kaza-otobusSollamaya çalıştığı TIR’a çarparak kazaya neden olan yolcu otobüsünün şoförü Hüseyin K. ile TIR şoförü Fatih Ş.’nin ifadeleri alınmak üzere jandarma karakoluna götürüldü, kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kazaya yine aynı otobüs firmasının karışması kafalarda soru işareti bırakırken katliam gibi olan kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı. Kazada kimsenin ölmemesi sevindirici gelişme olarak adlandırıldı.

Firmanın haber ajansları, yaşanan otobüs kazalarını kamuoyundan saklamakla da suçlanıyor. Geçilen çoğu haberde firmanın logoları ve ismi gizlenirken, kazaların sorumlularından bahsedilmiyor.