Kategoriler
Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar’da Değişim Başlıyor

SİVRİHİSAR’DA DEĞİŞİM BAŞLIYOR

Sivrihisar Belediyesi ilçenin ekonomisi ve turizmi için yeni bir proje başlattı. İlçedeki kadınlar yeni iş fikirleri bulabilmeleri için turlarla Beypazarı’na götürülüyor. Proje “Sivrihisar’da değişim başlıyor” sloganıyla başladı.

beypazari-yolculukSİVRİHİSAR’LI KADINLAR BEYPAZARI’NDA !

Sivrihisar Belediyesi tarafından İlçemiz kadınlarının iş fikri geliştirebilme, iş hayatında yer alabilmeleri adına Beypazarı ilçesine düzenlenen tanıtım ve teşvik turları kapsamında ilk grup ziyareti “20 Ağustos Cumartesi” günü başlamıştır.

Sivrihisarlı kadınlarımız tarafından gerçekleştirilen Beypazarı tanıtım, teşvik ve fikir edinme ziyareti dolu dolu geçti. Düzenlenen turlar ile Beypazarı’ndaki uygulamaları gören ilçedeki kadınların Sivrihisar’da da ekonomiyi ve turizmi geliştirecek yeni iş fikirleri ortaya koyması ve uygulamaya geçilmesi amaçlanıyor. Düzenlenen turlardan ilkine ilçeden çok sayıda kadın katıldı. Turla Beypazarı’na giden vatandaşlar ilçeyi gezerek Sivrihisar’da turizme yönelik yapabilecekleri projeler konusunda fikirler edindiler.

İlçe turizm alanları ve müze ziyaretlerinin yanı sıra Beypazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürü Zafer POYRAZ tarafından halk evinde kadınlarımıza Beypazarı Turizminin başlangıç ve gelişim evrelerini içeren sunum yapıldı ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenen Beypazarı tanıtım, teşvik ve iş fikri geliştirme turlarının ilk etabına katılan kadınlarımıza katıldıkları sunum esnasında Sivrihisar Belediye Başkanımız Hamid YÜZÜGÜLLÜ arayarak onlara olan inancını ve desteğini bir kez daha gösterdi.

İLÇEYE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, “Sivrihisarlı kadınlarımızın iş hayatına kazandırılmalarını, yaratıcı ve farklı iş fikirleri geliştirebilmelerini amaçlayan Sivrihisar Belediyesi tarafından Beypazarı ilçesine tanıtım ve teşvik turları düzenliyoruz. İlçedeki kadınlarımızın bu geziler sonrasında geliştirecekleri ve uygulayacakları iş fikirlerinin ilçeye önemli katkıları olacağını düşünüyoruz. Kadın girişimcilerin projelerine destek olacağız” dedi.

SON