ANA SAYFA

- 20 KASIM 2019 TARİH ve 1393 SAYILI SİVRİHİSAR'IN SESİ GAZETESİ -

Sivrihisar'ın Tek Gazetesi Artık İnternet'te. E-Gazete, Sivrihisar Yerel Gazete. Sivrihisar haberleri, güncel haberler, reklam ve ilanlar.

Gelecek sayı: 4 Aralık 2019 tarih ve 1394 sayılı Sivrihisar'ın Sesi Gazetesi.

1973 yılında Ahmet Bican Atmaca tarafından Sivrihisar'da kurulan ve iki haftada bir yayınlanan gazete, Işık Matbaada yayım hayatını sürdürmektedir.

SİVRİHİSAR'IN SESİ GAZETESİ Yazı İşleri Müdürü: OĞUZ EKİCİ Adres: Karacalar Mah. Kuma Sok. No: 20/ Sivrihisar Posta kodu: 26600 e-posta: oekici@mynet.com Tel: 0 222 711 23 55 - Gsm : O 541 711 23 55 Onbeş günde bir çıkar. Köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir.

ANA SAYFA

Köy yolları ilgililerden ilgi bekliyor...

Cumhuriyet döneminde kurulup hizmet veren kuruluşlardan biri ve en önemlisi Özel İdarelere bağlı Köy Hizmetleri birimi idi. Bu kuruluş daha ziyade kırsal bölgelere hizmet veriyordu. Köylerin; yol, su, elektrik, okul gibi gereksinimlerini yerine getirip, kırsal kesimin yanında yer alıyordu...

İl Genel Meclis Üyeliği dönemimizde köy yollarını asfalta kavuşturmuştuk. Mart 2014 seçimleri ile birlikte yürürlüğe giren Büyükşehir yasası çıkınca, sözü edilen hizmetler, kuruluşun mevcut ekipmanları ile birlikte Büyükşehir Belediyelerine devredildi. Ayrıca, köylerin müktesep hakları da belediyelerin insiyatifine geçti... Köylerin eli kolu bağlandı.

Gazetemizi ziyaret eden İlyaspaşa köyü halkından bir arkadaşıma köylerin yol durumunu sordum. “Ahmet abi, sizin yaptırdığınız asfaltlar yok oldu, yolların durumu bakımsız” dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkililerine sesleniyorum. Kafanızı kaldırıp biraz da köylere gidin! Bu ve bunun gibi sorunların halli için çalışma yapıp, köylerin sorunlarını halledin...

Eski İl Genel Meclisi Üyelerinden Ahmet Bican ATMACA