Kategoriler
Duyurular

Sivrihisar Yunusemre Kur’an Kursu

Değerli Sivrihisarlı Hemşehrilerim,

Eskişehir’imizin güzide ilçesi Sivrihisar’ımız da yıllardır tek olarak Elmalı Kız Kur’an Kursu hizmet vermiştir. Müftülüğümüzün katkılarıyla Erkek Kur’an Kursuda ilçemize kazandırılmıştır. Şu an Sivrihisar merkezde faaliyet gösteren 1 Erkek 1 Bayan Kur’an kursu bulunmaktadır, bu da ilçemiz için yetersizdir. Ülkemizde son yıllarda Kur’an Kurslarımızın sayısı arttığı halde Sivrihisar da tek Bayan Kursunun olması sizlerce de bir eksiklik değilmidir?

Bu düşünceyle Sivrihisar İlçe Müftümüz Karabey ÖZDEMİR hocamızla yaptığımız görüşmede kendisi de İlçemize bir kurs daha kazandırmalıyız dedi ve bu vesile ile çalışmalara başladık. Yunus Emre Mahallesi Camii altında bulunan Lojmanı Kur’an Kursu yapmaya karar verdik. Kur’an Kursumuz Allah nasip ederse yaz Kur’an Kurslarından itibaren faaliyete başlayacak. Fakat bunun için tadilat yapılması gerekiyor. Şu an tadilat işlemleri için Müftülük yetkililerimiz gerekli çalışmayı yapıyor. Bunun içinde maddi desteğe ihtiyacımız var eğer sizlerde Kur’an kursumuza katkıda bulunmak isterseniz. İlçe Müftülüğümüz Türkiye Diyanet Vakfı Sivrihisar Şubesine Yunus Emre Kur’an Kursunda kullanılmak üzere şeklinde nakdi yardımlarınızı yapabilirsiniz.

Sadaka-ı Cariye öldükten sonra da, amel defterimize sevap yazdıran sadakadır. Herkese bu hayrı yapmak nasip olmaz. Yardım yapacağınız kur’an kursunda okunan dualar , Kur’an- Kerimler rabbim nasip ederse kıyamete kadar devam edecektir. Hiç dikkatinizi çektimi? hocalarımız her duanın sonunda bu camiyi yaptıran yaptırılmasına vesile olanlarında ruhuna hediye eyledik dediklerini düşünseniz ya kaç binler amin der o duaya.

Vereceğiniz 1 TL nin bile Kursumuzun Fiziki şartlarına katkısının daha iyi olacağını unutmayınız. Kur’an kursunda bir sıra bir tuğlada da sizin olsun.

sivrihisar-yunusemre-kuran-kursuRabbim yapacağınız hayır ve hasenatları kabul eylesin. Kursumuz ilçemize hayırlı olsun.

Enes ÇINAR

Yardımlarınız için Müracaat
Sivrihisar Müftülüğü »
Türkiye Diyanet Vakfı Sivrihisar Şube Başkanlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir